Zaheslování dokumentu v AutoCADu

AutoCAD - zaheslování výkresu

Milan M.: „Mám v AutoCADu citlivý výkres a nechci, aby se dostal do nepovolaných rukou, bojím se jeho zneužití. Mohu jej zaheslovat?“

To nebude problém, Milane. Každý výkres vytvožený v AutoCADu si samozřejmě můžete zaheslovat a osobě, která nebude znát heslo, se jej nepodaří otevřít.

Postup je jednoduchý, nejprve dáte výkres uložit pomocí funkce Uložit jako. V dialogovém okně kliknete vpravo nahoře na Nástroje a potom na Bezpečnostní nastavení.
AutoCAD - Dialogové okno Uložit výkres jako
Objeví se další dialogové okno s názvem Bezpečnostní možnosti. Zde vyplníte vámi zvolené heslo. Doporučil bych vám, zaškrtnout i možnost Šifrovat vlastnosti výkresu – pak nepůjde nepovolané osobě ani změnit název, autora, klíčová slova a další detaily umožňující bližší identifikaci výkresu.
AutoCAD - Dialogové okno Uložit výkres jako
Dále potvrdíte tlačítkem OK a objeví se další okno, tentokrát s žádostí o potvrzení hesla. AutoCAD - Dialogové okno Uložit výkres jako
Heslo zopakujete ještě jednou, potvrdíte opět OK a následně kliknete na Uložit. Výkres je zaheslovaný a při jeho otevření bude AutoCAD požadovat vámi zadané heslo.