Odstranění nevyčistitelné hladiny v AutoCADu

AutoCAD - odstranění hladiny

Jana K.: „Nedaří se mi v AutoCADu odstranit hladinu, mám pocit, že v ní opravdu nic nemám nakresleno, ale pořád mi ji funkce Čistit nenabízí k vyčištění. Nemám ji nastavenou jako aktuální hladinu na kreslení, myslím, že není použita ani v žádných blocích a přesto pořád nic. Můžete mi poradit?“

Hladina, která nelze odstranit Hladina, která nelze odstranit

Milá Jano,
popisujete správně, že pokud chcete v AutoCADu hladinu vyčistit, tak nesmí být použita v blocích, ani nastavena jako aktuální hladina na kreslení. Ještě by se mohlo stát, že je v této hladině něco nakresleno např. v některém rozvržení. Nicméně pokud by se Vám přesto nepodařilo danou hladinu vyčistit, je zde jednoduché řešení.

Funkce Odstranit hladinu Funkce Odstranit hladinu

Funkce Odstranit – naleznete ji v rozšířené nabídce panelu Hladiny. Nakreslete v hladině, kterou chcete odstranit, třeba obyčejnou úsečku. Potom si nastavte jako aktuální na kreslení jinou hladinu, například hladinu 0. Spusťte příkaz Odstranit, vyberte úsečku, kterou jste před chvilkou nakreslila a potvrďte klávesou Enter.

Odstranění hladiny v AutoCADu Odstranění hladiny v AutoCADu

Budete upozorněna na to, že se chystáte odstranit z výkresu danou hladinu – potvrďte Ano. Nyní by měla být hladina odstraněna a problém vyřešen.