SEO – Optimalizace pro vyhledávače

Co znamená zkratka SEO?

3 písmenka, která v dnešní době hýbou celým internetovým marketingem. SEO (Search Engine Optimization), je označení metodiky popisující tvorbu a úpravu stránek s cílem zlepšit vyhledatelnost daných stránek pro webové vyhledávače a tím zlepšit pozici v tzv. organickém vyhledávání.

Pokud chceme nalézt na internetu určitou informaci, zadáme do vyhledávače (Google, Seznam, atd.) vyhledávací dotaz. Zvolený vyhledávač pak prochází zaindexované stránky a hledá na daný výraz nejlepší shodu. Poté vám nabídne seznam výsledků vyhledávání, ze kterého můžete vybírat. Jedná se o velice složitý algoritmus, který při hledání nejlepší shody zohledňuje stovky aspektů jakými je třeba procentuální výskyt daného slova na stránce, v jakém kontextu a na jakém místě je dané slovo umístěné, jaké je staří stránky, ale i odkud daný výraz vyhledáváme či jaká je naše historie vyhledávání a mnoho dalších.

Pro úspěšnou optimalizaci stránek pro vyhledávače je nezbytné pochopit mechanismus, jakým vyhledávače fungují. Některé faktory přímo ovlivňující umístění stánek ve výsledcích vyhledávání jsou dnes již poměrně dobře známé, jiné naopak stále drží vyhledávače pod pokličkou a my o jejich přesném fungování víme podstatně méně. Pokud však dodržujeme základní zásady a máme na paměti, jak prohledávací roboti chápou naše stránky, jsme schopni naše umístění ve výsledcích vyhledávání cíleně ovlivnit. SEO je vždy běh na dlouhou trať a však jeho přínosy jsou značné a dlouhodobé.

Pokud se chcete dozvědět více o optimalizaci pro vyhledávače, doporučujeme vám školení SEO optimalizace.

Pokud chcete vylepšit vyhledatelnost vašich webových stránek nebo eshopu, rádi vám pomůžeme na individuální konzultaci.