Video školení Word základní

Video školení vám umožní seznámit se s aplikací Word vlastním tempem odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení – počítače, tabletu i telefonu připojeného k internetu. Video školení probíhá formou e-learningu.

Word základní je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit pracovat s programem Word strukturovaně od začátku. Kurz je vhodný již pro úplné začátečníky, obsahuje ale i metody, které jsou užitečné na všech úrovních práce s programem. Kurz nevynechává tipy a triky a ukazuje postupy, které používají profesionálové. Dovíte se mnoho užitečných kláves a zkratek k programu, základní formátování textu a odstavců, tvorbu odrážek a číslování a mnohá další užitečná nastavení a formátování dokumentu. Některé lekce jsou doplněné prezentací v PDF a procvičovacím příkladem. V druhé části kurzu se dovíte a procvičíte praktické možnosti kopírování, tvorby výřezů obrazovky a tvorbu jednoduchých ale užitečných dokumentů.

Školení je rozdělené do 6 částí. K jednotlivým částem jsou k dispozici cvičné soubory, se kterými se ve videu pracuje. V průběhu školení si tedy můžete vše na cvičných souborech podle videa vyzkoušet.

  • Práce se soubory - Tato lekce je zacílená na uživatele počítačů začátečníky a mírně pokročilé, kteří se chtějí seznámit s otevíráním a ukládáním souborů do počítače. Na videu je ukázáno jak si uložit dokument z našeho video školení, jak vytvořit na disku novou složku, jak přejmenovat dokument a jak spustit program Word. Jsou zmíněny ale i nástroje nebo novinky pro pokročilejší uživatele jako je tzv. připnutí dokumentu, zkratka pro přepínání mezi programy nebo nastavení seskupování (slučování) tlačítek na panelu Windows.
  • Úvod a formát písma - V této lekci se seznámíte s ovládáním a přizpůsobením programu Word. Ukážeme si užitečné klávesy a zkratky pro rychlý pohyb v dokumentu a efektivní označovaní vybraných části textu. Následovat budou metody a postupy pro formátování běžného textu. Závěr lekce obsahuje procvičovací příklad.
  • Formátování odstavců - V této lekci se naučíte psaní speciálních znaků a symbolů na klávesnici, seznámíte se s formátování odstavců a tvorbou odrážek a číslování. Procvičovat budeme zejména řádkování, zarovnání, nastavení mezer před a za odstavcem a odsazení prvního řádku. Lekce obsahuje i ukázku úpravy stylu Normální. V závěru lekce je procvičovací příklad.
  • Kopírování textu a vkládání obrázků - V tomto videu je ukázáno, jak kopírovat do dokument text z internetových stránek a z jiných dokumentů. Důraz je kladen na dodržení jednotného vzhledu dokumentu a je ukázána a vysvětlena nabídka vložit jinak (možnosti vložení). Lektor ukazuje jak kopírovat, vkládat a nastavovat obrázky a též jak vytvářet snímky obrazovky.
  • Tabulky a objekty - Tato část je zaměřena na vkládání a úpravu tabulek a vkládání a formátování dalších objektů (obrazců, ikon a smartartů). Je ukázáno vkládání tabulek a grafů z Excelu do Wordu a je vysvětlena nabídka vložit jinak (možnosti vložení) při práci s těmito objekty. Jako doplnění jsou předvedeny i pojmenované (formátované) tabulky v Excelu.
  • Vzhled stránky, tisk a styly - V této lekci jsou představeny a vysvětleny nástroje pro nastavení vzhledu stránky (velikost papíru, okraje, záhlaví, zápatí a číslování stránek), kontrolu pravopisu a gramatiky a tisk dokumentu. V druhé části je představeno téma stylů, kde jsou představeny nejpoužívanější styly a cesty, jak je používat a upravovat. Ukázáno je též víceúrovňové číslování kapitol (nadpisů). Lekce obsahuje několik praktických triků, které vám pomůžou s úpravou špatně naformátovaných dokumentů.

Celková délka: více než 260 min
Lektor: Michal Konvalinka

Navazující video školení: Word pokročilý

Cena školení

Produkt Cena bez DPH Cena s DPH
Video školení Word základní, 268 min, přístup na 3 měsíce 590 Kč 714 Kč Objednat
Sada video školení Word základní + Word pokročilý, přístup na 3 měsíce
Sada obsahuje přístup k video školení Word základní a Word pokročilý, celková délka školení je více než 6,5 hodiny
790 Kč 956 Kč Objednat
Kompletní sada video školení Office, přístup na 12 měsíců
Sada obsahuje přístup k video školení Excel základní, Excel pokročilý, Excel expert, Excel makra, Excel grafy, Excel procvičování, Power Query, Word základní, Word pokročilý, Efektivně s PowerPointem, Outlook ve firemním prostředí, Power BI, celková délka téměř 44,5 hodin
2 890 Kč 3 497 Kč Objednat

Po objednání obdržíte od nás údaje k platbě, po obdržení platby dostanete odkaz do systému a přístupové údaje. E-learning s videi máte přístupný po dobu 1 měsíce od prvního přihlášení.

V případě zájmu lze školení hradit ze zaměstnaneckých benefitů.

Pro firmy nabízíme speciální podmínky, které jsou závislé na počtu uživatelů. Zvýhodněné podmínky nabízíme od třech a více uživatelů. Pro více informací nás kontaktujte.

Ukázky

Ukázky z video školení Word základní Ukázky z video školení Word základní

Prezenční školení a konzultace

Pokud se raději učíte nové věci pod vedením lektora, můžete využít naše otevřené kurzy, individuální nebo firemní školení a konzultace. Otevřené kurzy probíhají pravidelně v našich učebnách v Praze, v Kolíně i online. Velmi efektivní jsou individuální a firemní školení, které lze libovolně přizpůsobit podle vašich požadavků, pracovního zaměření a znalostí. Více informací - Word základní