Video školení CorelDRAW základní

Video školení probíhá formou e-learningu. Video školení vám umožní naučit se vytvářet a upravovat grafiku v aplikaci CorelDRAW vlastním tempem odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení – počítače, tabletu i telefonu připojeného k internetu.

Videoškolení je určené pro začínající grafiky, pracovníky z oblasti marketingu nebo reklamních a DTP studií. Je zaměřené na zpracování vektorové grafiky a přípravu marketingových a propagačních materiálů v CorelDRAW. Na videoškolení se naučíte vytvářet jednoduchou vektorovou grafiku i komplexní postupy pro tvorbu tiskovin obohacené o řadu užitečných tipů z praxe.

Školení je rozdělené do 11 částí. U řady částí jsou k dispozici cvičné soubory, se kterými se ve videu pracuje. V průběhu školení si tedy můžete vše na cvičných souborech podle videa vyzkoušet. Části video školení:

 • Úvod do počítačové grafiky - v první části se seznámíte se základními pojmy v oblasti počítačové grafiky jako jsou vektorová a bitmapová grafika, barevné režimy, DPI nebo formáty souborů.
 • Základní práce v CorelDRAW - seznámíte s rozhraním a naučíte se základní principy práce s vektorovou grafikou a jak vkládat nebo manipulovat s objekty. Osvojíte si výběry, práci se vzorníkem barev, otáčení, přesouvání nebo práci se základními nástroji.
 • Zarovnávání - Velmi důležitou částí práce s vektory je umět rychle a efektivně objekty zarovnávat a rozmisťovat.
 • Cestář - V této části se naučíte, jak správně pracovat s režimy tvarů (tzv. cestář). Osvojíte si jeho princip, možnosti při použití i jak při práci s ním přemýšlet.
 • Práce s tvary - úprava kotevních bodů - Pro pokročilejší úpravy tvarů je třeba pracovat na úrovni kotevních bodů. V této části videoškolení se dozvíte, jak objekt převést na křivky a jak s ní dále pomocí nástroje Tvar pracovat.
 • Vytváření tvarů - Bézierův režim - Vytváření tvarů pomocí nástroje Bézierův režim patří bezesporu k tomu nejsložitějšímu, s čím se můžeme při práci s vektorovu grafikou setkat. Poradíme vám, jak si tento nástroj snáze osvojit a pomůžeme při jeho procvičování.
 • Příklad - šnek - Nově získané dovednosti je třeba fixovat na komplexních příkladech. Velmi populární je pak kresba komixového šneka, kde najde uplatnění většina věcí, co jste viděli v předchozích dílech.
 • Export - Jak správně vaší práci uložit pro potřeby náhledu v rastrové i vektorové podobě.
 • Práce s texty - Text je jednoznačně tím nejdůležitějším při práci s vektorovou grafikou a tak se v tomto díle neučíte, jak s různými druhy textu pracovat. Kromě praktických rad se dozvíte také pár teoretických typografických pravidel a zásad nebo kde sehnat další font.
 • Příklad - vizitka - Jedna z nejčastějších tiskovin. Díky malým rozměrům a vysoké důležitosti tiskoviny je třeba při jejím návrhu hodně přemýšlet. V této části se naučíte pracovat s více stránkami a vytvářet materiály vhodné do tisku. Součástí je i export do tiskového PDF.
 • Příklad - leták - Finální příklad, který kombinuje drtivnou většinu probíraných věcí v předchozích dílech. Součástí je spousta drobných triků, které vám pomohou vytvářet líbivé materiály.
 • Celková délka: více než 260 minut
  Lektor: Petr Kuchynka

  Cena školení

  Produkt Cena bez DPH Cena s DPH
  Video školení CorelDRAW základní, cca 260 min, přístup na 3 měsíce 690 Kč 835 Kč Objednat

  Po objednání obdržíte od nás údaje k platbě, po obdržení platby dostanete odkaz do systému a přístupové údaje. E-learning s videi máte přístupný po dobu 3 měsíců od prvního přihlášení.

  V případě zájmu lze školení hradit ze zaměstnaneckých benefitů.

  Pro firmy nabízíme speciální podmínky, které jsou závislé na počtu uživatelů. Zvýhodněné podmínky nabízíme od třech a více uživatelů. Pro více informací nás kontaktujte.

  Ukázky

  Ukázky z video školení CorelDRAW základní Ukázky z video školení CorelDRAW základní

  Prezenční školení a konzultace

  Pokud se raději učíte nové věci pod vedením lektora, můžete využít naše otevřené kurzy, individuální nebo firemní školení a konzultace. Otevřené kurzy probíhají pravidelně v našich učebnách v Praze, v Kolíně i online. Velmi efektivní jsou individuální a firemní školení, které lze libovolně přizpůsobit podle vašich požadavků, pracovního zaměření a znalostí. Více informací - CorelDRAW základní